אודות ד”ר סוזן זיידל

ד"ר סוזן זיידל  הייתה בין הראשונים לפתוח את תחום הגישור בישראל, גם גישור בסכסוכים אזרחיים ובמיוחד בתחום הגירושין. היא ילידת ארה"ב, עלתה לישראל אחרי סיום הלימודים שלה בפסיכולוגיה (תואר שלישי (.Ph.D) בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת קליפורניה, 1970).
למעלה מ-30 שנות עבודה כמגשרת בענייני גירושין ובסכסוכי משפחה אחרים.

 

הגישה המקצועית של ד"ר זיידל כמגשרת:
הגישה הבולטת בעבודתה של ד"ר זיידל – כפסיכולוגית וכמגשרת – היא גישה אנושית שמכבדת את הייחודיות של כל אדם, כל זוג וכל משפחה. בתכנון המשפחה לאחר פרידה וגירושין, חשוב להבין את רצונות כל הצדדים. התהליך דורש שיתוף פעולה על אף הכעסים והאכזבה. העבודה עניינית על מנת לסיים את התהליך בתקופה קצרה, בהתאם לרצונות הצדדים. סוזן שואפת להגביר את המודעות העצמית וגם ההבנה של הזולת, לשפר את התקשורת הבין-אישית ולרכוש מיומנות ביישוב קונפליקטים. ד"ר זיידל מאמינה שכבוד הדדי הוא הבסיס ליחסים טובים, הנדרשים גם לאחר גירושין כאשר ישנם ילדים משותפים.

 

הכשרה מקצועית בגירושין:

בגישור - עברה הכשרה בגישור בגירושין בארה"ב בשנת 1986 והייתה בין המגשרים הראשונים בישראל. "מגשר בגירושין מוסמך" - ע"י האגודה הישראלית לטיפול במשפחה.

עברה קורס הכשרה בגישור בקרב אנשים עם מוגבלות, מטעם המרכז הישראלי לגישור (2004).

עברה קורס בגישור וזקנה (2011) מטעם מרכז גליקמן להשתלמות והדרכה של אשל.

ב"גירושין בשיתוף פעולה" - הוכשרה בשנת 2009 בשיטת ה"גירושין בשיתוף פעולה" , קורס מטעם משרד המשפטים ולשכת עורכי-הדין בישראל, עם מנחים ידועים מארה"ב וקנדה.

  
מחברת ספרים:
ספרים על הליך הגישור בגירושין במציאות הישראלית – (1991) Divorce With Respect, התרגום בעברית – גירושין בדרך אחרת (1993), המדריך לגישור ולהסדרי גירושין (2001) והמהדורה המורחבת – להתגרש ולהישאר חברים (2004).
פרסמה מאמרים רבים בארץ ובחו"ל, בכתבי עת מקצועיים, בעיקר בנושאי הגישור והגירושין.

 
פעילות ציבורית בנושא גישור:
הקימה ושמשה כיו"ר חוג המגשרים באגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי (1988 – 1991). הייתה חברה בועדת פישור/גישור של משרד המשפטים וחברה בועדת גדות של הנהלת בתי המשפט בנושא גישור בבתי המשפט. ממייסדי המרכז הישראלי לגישור וחברה בוועד העמותה, לקידום הגישור בישראל ושימשה כיו"ר העמותה במשך 3 שנים (2000-1997). בנוסף, הייתה במשך 3 שנים בועדות של המרכז הארצי לגישור לקידום הגישור ושיפור התפקוד של בתי המשפט לענייני משפחה (2002 – 2005).

 

היא עובדת במרכז הרצליה.


להתגרש ולהישאר חברים

המדריך המורחב לגישור ולהסדרי גירושין
  • ספר חיוני לכל מי ששוקל גירושין או נמצא בהליכי גירושין
  • מורה דרך לתהליכי הגירושין והגישור בישראל
  • מידע משפטי בסיסי בכל סוגיות הגירושין: מזונות, הורות וחלוקת רכוש
  • הדרכה לגבי הילדים