להתגרש ולהישאר חברים

על הספר

זוגות רבים מעוניינים להתגרש בלי להפוך לאויבים. הספר להתגרש ולהישאר חברים מציע דרך המאפשרת זאת - למען בני-הזוג, למען הילדים ולטובת המשפחה כולה. הדרך היא – גישור! שיטת הגישור מאפשרת לבני-הזוג ליישב סכסוכים באמצעות הידברות והסכמה.
הספר מתאר את המערבולת הרגשית שמתלווה למשבר ואת השפעתה על תהליך הפירוד. הוא מציג היבטים פסיכולוגיים, משפטיים ומעשיים הנובעים מפירוד ומציע כלים שיסייעו לזוגות להתמודד עם הבעיות ולהגיע לפתרונות.
 
בספר תוכלו למצוא תשובות לשאלות שכיחות, כגון:
מהן הזכויות של בני-הזוג כשנפרדים?
כיצד נקבעים דמי המזונות?
כיצד מחלקים את הרכוש בצורה הוגנת?
כיצד להכין את הילדים לגירושין ואיך מגדלים "ילדי גירושין" בריאים?
מה מאפיין גירושין בגיל 50 ומעלה?

למי מיועד הספר

אנשים שהחליטו להיפרד מבן/בת הזוג
הספר נכתב, מלכתחילה, כך שיביא השראה ועידוד לזוגות שהחליטו להיפרד באופן מכובד והוגן בהנחיית מגשר או מגשרת מקצועיים. גם זוגות המסוגלים לדבר ביניהם בשלווה ובאופן ענייני, ללא סיוע חיצוני, יפיקו תועלת מהספר. המידע בסוגיות הפירוד, הדוגמאות והעזרים השונים, ינחו את הזוג במסלול של שיקולים רלוונטיים כדי שיוכלו לקבל החלטות מוסכמות לטובתם ולטובת ילדיהם.

אנשים שמתלבטים בעניין הפירוד
הדיון בסוגיות השונות של הפרידה, במיוחד בהקשרים המעשיים בעתיד, יועיל לבני זוג שמתלבטים בעניין פירוד, כי הם יבינו במה הוא כרוך ומה האפשרויות העומדות בפניהם בתקופה שלאחר הפירוד.

אנשים שהתחילו בהליכים משפטיים
זוגות, המיוצגים על ידי עורכי-דין, עדיין יכולים לבחור בגישור כאמצעי להגיע להסכם. עורכי-הדין האישיים יכולים לסייע בעריכת המסמך המשפטי (הסכם הגירושין) ואישורו בבית-המשפט, או בטיפול ממוקד בענייני הרכוש. גם בני זוג המעדיפים ייצוג משפטי חייבים לקבל החלטות אישיות, שינחו את הפרקליט המייצג אותם. בעזרת הספר יוכלו להתבונן במבט אחר על תהליך הגירושין, לנקוט בגישה פרגמטית יותר ליישוב הקונפליקט עם "הצד השני", ואולי להציע פתרונות יצירתיים שלא היו עולים בהתנצחות משפטית רגילה.

מגשרים חדשים ותלמידים
הספר כולל מספר רב של דוגמאות ועזרים המשמשים כלים מעשיים לעבודה עם זוגות בהליכי פירוד. כמו כן, יש בספר מידע בנושא הסמכת מגשרים ואת כללי האתיקה המקצועית, אשר מפורסמים לראשונה בספר זה. הביבליוגרפיה מכילה מקורות עדכניים, בעברית ובאנגלית, בגישור בגירושין. המדריך אינו תחליף לקורס הכשרה מעשי, אך יכול הוא לשמש כספר עזר בקורס גישור.

אנשי מקצוע המטפלים בבעיות משפחה
מידע בסיסי על גישור בגירושין חיוני כיום לכל פסיכולוג, עובד סוציאלי, עורך-דין במעמד האישי או יועץ בענייני משפחה. הספר יסייע להם להפנות מטופלים לשירותי גישור, כשהפירוד עומד על הפרק.

תוכן ענינים

הספר מכיל הקדמה ותשעה פרקים, תיאורים של מקרי גישור, כלים ועזרים למגשר ולזוגות. 224 עמ'.


פרק 1: גישור - שיטה ליישוב סכסוכים
הליך הגישור: עקרונותיו והתנהלותו, המגשר: תפקידו, כישוריו והכשרתו, התשתית החוקית, האתית והמעשית

פרק 2: גירושין וגישור בישראל
הבנת הקונפליקטים בגירושין, תיאור מפורט של תהליך הגישור עם בני-זוג, מדוע הגישור בגירושין אפקטיבי ומה המגבלות, המסגרת המשפטית לענייני גירושין

פרק 3: זוגות מתגרשים כלקוחות גישור
הגישה והתכונות הנחוצות ללקוחות גישור, מצבים וזוגות בעייתיים בגישור, גישור בצל אלימות במשפחה, פגישת הגישור הראשונה, תיאור מקרים- פגישות גישור ראשונה, כלים למגשר: טופס ריכוז מידע על המשפחה, שאלות לאבחון אלימות במשפחה, דוגמה לכתב התחייבות של בני-זוג לתהליך גישור, עלון הדרכה לזוגות הפונים לגישור

פרק 4: הורות לאחר הפירוד
מהי "טובת הילד"? אפוטרופסות, משמורת והסדרי קשר בין הורה לילדים, הגישה של מגשרים להסדרי הורות, תיאור מקרים- גישור בנושא הורות, כלים למגשר ועזרים לבני-הזוג: שאלון להורים לאבחון צורכי הילדים, נקודות דיון לסוגיות הורות

פרק 5: הסכם לכלכלת המשפחה
תמיכה כספית בילדים - דמי מזונות, התיחסות למצבה הכלכלי של האישה, תיאור מקרים- גישור בנושא מזונות / פיתרונות סיוע לאישה, כלים למגשר ועזרים לבני-הזוג: טופס ריכוז הוצאות חודשיות של משק הבית, סעיפים בדיון בנושא "מזונות הילדים"

פרק 6: הסדר רכוש בגישור
רכוש אישי ורכוש משותף, עקרונות חלוקת הרכוש המשותף, תיאור מקרים- איך מחלקים רכוש, כלים למגשר ועזרים לבני-הזוג: טופס ריכוז נכסים וחובות, סעיפים בדיון בנושא חלוקת הרכוש

פרק 7: הדרכה להורים מתגרשים
כיצד לספר לילדים על הפירוד? תגובות הילדים לפירוד ולגירושין, כיצד להקל על הילדים לאחר הפירוד? הורי ההורים המתגרשים

פרק 8: גירושין "מאוחרים"
השלכות הגירושין על בני-הזוג, ההשפעה על הילדים הבוגרים, תהליך הגישור בגירושין "מאוחרים"

פרק 9: בחירת המגשר
שיקולים בבחירת מגשר, בחירת עורך-דין ותפקידו בהליך הגישור

נספחים:
אמות מידה למעמד של מגשר מוסמך, קוד אתי למגשר בגירושין, כללי האתיקה של עמותת מגשרי ישראל, ספרים להורים ולילדים בנושא גירושין, מקורות

מחיר הספר באתר: 79 ש"ח

הזמנת הספר

ניתן לרכוש את הספר בכל רשתות הספרים או ניתן להזמינו ישירות באתר באמצעות טופס זה:
79 ש"ח