תאום הורי

בין אלפי הזוגות שמתגרשים בישראל מדי שנה, יש מקרים "קשים" שהכעס, הפגיעות, חוסר אמון והמתחים לא חולפים ולא מאפשרים תקשורת עניינית בין בני-הזוג לשעבר. הזוגיות נגמרת, אך ההורות לילדים משותפים נמשכת כל החיים. כאשר הילדים קטינים, ההורים נדרשים לתקשר לעיתים קרובות. יש צורך להעביר מידע חשוב בעניין הילדים ולתאם פרטים טכניים ומהותיים לגבי הקשר של כל הורה עם הילדים. בהעדר תקשורת בין ההורים, או כאשר התקשורת מאוד פוגענית ושלילית, הילדים נפגעים מכך.

במקרים בהם בני-זוג נלחמו בבתי המשפט, אין שמץ של שיתוף פעולה ביניהם ואין תקשורת יעילה. הם נוטים לפנות לבית המשפט או לפקידי סעד שיעזרו להם לפתור בעיות מתמשכות ובעיות שצצות בניהול החיים של ילדיהם.

בשנים האחרונות, שופטים התחילו לחייב הורים בעלי רמת קונפליקט גבוהה לקבל סיוע חיצוני למערכת המשפטית – מתאם הורי שנגיש למשפחה ושתפקידו לפתור את הבעיות שצצות ולבנות תקשורת חיובית ועניינית בין ההורים, גם לאחר סיום ההליך המשפטי הראשוני.

ד"ר סוזן זיידל מעניקה שירות מתאם הורי על פי החלטה של בית המשפט וגם לעיתים על פי החלטת ההורים ומרצונם החופשי, תוך הכרה שהם זקוקים לאדם שלישי שיסייע להם לפתור בעיות בנושא הילדים. כמתאמת הורית, ד"ר זיידל נפגשת עם ההורים וגם עם הילדים (במידת הצורך) כדי לקצר תהליכים ולאפשר לילדים לחיות באווירה נינוחה יותר בין ההורים. התהליך של תיאום הורי מוסדר בהסכם בין ההורים לבין ד"ר זיידל.