סגירת מעגל הנישואין

תהליך נוסף שמתאים לזוגות העומדים לפני גירושין נקרא "סגירת מעגל הנישואין".  ברוב המקרים, ההחלטה להתגרש הינה של אחד מבני-הזוג והשני נעלץ להתמודד עם עובדה מוגמרת. קשה להשלים עם החלטה גורלית כל כך בלי להבין את החלטת בן/בת הזוג. קשה לזוגות לתקשר תוך כדי המערבולת הרגשית שמלווה הודעה על רצון להיפרד. טיפול זוגי לא בא בחשבון מבחינת הצד שעוזב כי הוא חש שזה מאוחר מדי.

תהליך סגירת מעגל הנישואין מעניק מסגרת של הידברות בעזרת איש מקצוע ניטראלי. התהליך קצר – רק 4 עד 6 מפגשים – ובוחנים את כל האופציות, כולל ניסיון לשקם את חיי הנישואין. אם ההחלטה להתגרש הייתה פזיזה, התהליך מסייע לבחון מחדש ואולי כן להשקיע בשמירת הנישואין. ברוב המקרים, ממשיכים את הליך הגירושין אבל עם יותר בשלות ונכונות מצד שני בני-הזוג. זה לא "טיפול זוגי" אבל התהליך יוצר הבנה עמוקה יותר של האחריות לסיום הנישואין, מקל על ה'אבל' בגין ההפסדים הכרוכים בגירושין, מאפשר לבני-הזוג להכיר
גם בחלקים הטובים שהיו בשנות הנישואין ומסייע להם להיפרד בהרגשה טובה יותר.


סגירת מעגל הנישואין 
מתאים באופן מיוחד במצבים הבאים:

  • כאשר אחד מבני-הזוג אינו מעוניין בגירושין. 
  • כאשר שני בני-הזוג חשים עצב רב לגבי הגירושין. 
  • כאשר שני בני-הזוג אינם שלמים עדיין לגבי ההחלטה להתגרש (דו-ערכיות).
  • כאשר אחד מבני-הזוג (או שניהם) שומר טינה כלפי השני.


תהליך סגירת מעגל הנישואין מתאים לזוגות שטרם התחילו לטפל בגירושין מבחינה משפטית וגם לזוגות שהתחילו הליך של גישור או מו"מ בין שני עורכי-דין. הניסיון מראה שבשלות לגירושין מאפשרת דיונים ענייניים בסוגיות המעשיות הכרוכות בגירושין. לכן, יהיה יותר קל להגיע להסדר אחרי שעוברים תהליך סגירת הנישואין.


ד"ר זיידל מציעה לכם להשקיע זמן קצר לתהליך שיקל עליכם באופן מיידי וגם בהמשך החיים בנפרד.