התייעצות לקראת גירושין ובחירת מסלול מתאים

ד"ר סוזן זיידל עתירת ניסיון טיפולי עם משפחות שעברו גירושין בשלבים שונים בחייהם. היא מכירה היטב את המשברים שעוברים הילדים והמבוגרים שמתגרשים וגם את הורי המתגרשים. היא מתמצאת בהיבטים המשפטיים, הפסיכולוגיים והכלכליים של הגירושין בישראל וכמובן, גם בדרכים השונות שניתן לבחור בהן כדי להסדיר את הגירושין באופן חוקי. מכל הבחינות, ד"ר זיידל נחשבת כמומחית בגירושין וניתן להיעזר בה בכל שלב של קבלת ההחלטה להתגרש וגם בשנים שלאחר הגירושין.

 האם להתגרש?

בדרך כלל, ההחלטה להתגרש מתגבשת במשך זמן רב והיא מלווה בהתלבטויות רבות. לפעמים בני-הזוג מתלבטים ביחד, לפעמים התהליך מתבשל אצל אחד מבני הזוג בלבד. ניתן להיעזר בד"ר זיידל באופן פרטני או זוגי. התייעצות איננה הליך טיפולי – היא קצרה וממוקדת. בכל מקרה, ההחלטה תהיה של האדם עצמו אך תוך מודעות למניעים ולהשלכות על חיי כל בני המשפחה.

 מאמר קצר בנושא: האם אתם מוכנים להתגרש?

 העיתוי של הפרידה  

לפעמים ההחלטה להתגרש התקבלה, אבל מתלבטים לגבי העיתוי, בהתחשב בגילאי הילדים ובנסיבות אחרות. למרות שאין תשובות חד-משמעויות לסוגיה זו, התייעצות עשויה לחדד ולמקד את השיקולים החשובים.

 באיזו דרך לבחור על מנת להסדיר את הגירושין?

ישנן מספר אפשרויות להתגרש: משא ומתן בין בני-הזוג, ללא מעורבות של אנשי מקצוע, הליך הגישור , הליך החדש שנקרא "גירושין בשיתוף פעולה" והתדיינות בבית המשפט או בבית הדין הרבני. ד"ר זיידל יכולה להמליץ לכם על הדרך שמתאימה לכם, תוך הכירות אישית אתכם. בנושא זה, ניתן לבחון את  עצמכם על פי המאמר והטבלה שתמצאו באתר: בחירת הדרך המתאימה להסדרת הגירושין

מה מספרים לילדים ומתי לספר להם?
הורים רבים זקוקים להדרכה לגבי ילדיהם בגילים שונים, ללא קשר לבחירתם במסלול לגירושין.  ד"ר זיידל תוכל לספק הדרכה בהתאם לסיפור האישי שלכם. כמובן, זה חלק מהליך הגישור אצל ד"ר זיידל וגם חלק מתפקידה כיועצת במסגרת הליך "גירושין בשיתוף פעולה".

 איך להקל על הילדים כשהוריהם מתגרשים?

הורים שמתגרשים בלי להיעזר במגשר יכולים להתייעץ עם ד"ר זיידל לגבי טובת הילדים והסדר ההורות שלאחר הפרידה. כל דרך שמבוססת על שיתוף פעולה בין בני-הזוג  תהיה לטובת הילדים, אבל ישנן סוגיות בגיבוש תוכנית הורות שרצוי להתייעץ לגביהם. כמו כן, באתר מספר מאמרים קצרים שמספקים מידע לגבי הילדים:

מאמר קצר בנושא: כיצד לסייע לילדיכם לקראת ולאחר הפרידה

מאמר קצר בנושא: כיצד להגן על ילדיכם
מאמר קצר בנושא :כיצד להקל על ילדיכם בעת גירושין

בעיות בין הורים לילדים אחרי הגירושין
סיום הנישואין באופן חוקי – מתן/קבלת הגט – הוא רק התחלה של חיי משפחה במתכונת חדשה. לפעמים מתעוררות בעיות בקשר של הילדים עם אחד מההורים (או עם שניהם), לפעמים הקשיים מתעוררים עקב זוגיות חדשה של אחד הצדדים, לפעמים הילדים מגלים קשיי הסתגלות למצב החדש. ד"ר זיידל תוכל לסייע באבחון הקשיים, במתן הדרכה או בהפניה לאנשי מקצוע אחרים.

התייעצות בנושאים אלה – או בכל נושא אחר - עשויה להיות חד-פעמית או מספר פגישות, לפי הצורך.