גישור לגירושין

גישור (mediation) הוא שיטה ליישוב סכסוך בהסכמה הדדית בין הצדדים המעורבים בסכסוך. בתהליך הגישור מתקיים משא ומתן באווירה רגועה ומכובדת, במטרה להגיע להסכם. המגשר מסייע לצדדים להידבר ביניהם, לברר את מחלוקותיהם, לשקול ולפתח אפשרויות להסדר ואף עשוי להעלות הצעות משלו לפתרונות אפשריים. תהליך הגישור מתאים באופן מיוחד כשקיימת חשיבות להמשך מערכת יחסים תקינה בין הצדדים המסוכסכים. כמו כן, גישור מתאים לאנשים המעוניינים לסיים את הקשר ביניהם, אך רוצים להיפרד בדרך מכובדת. מטעמים אלו, גישור מתאים לסכסוכים משפחתיים בכלל ולהליכי גירושין בפרט.

גירושין בכבוד: הסכם גירושין באמצעות הליך הגישור
תקופת הגירושין היא תקופה של שינויים משפחתיים וסערות רגשיות. יש למצוא פתרונות לעניינים שונים: עתיד הילדים, חלוקת רכוש וסידורים כספיים. תהליך הגישור מסייע בהשגת הסכם גירושין מאוזן, העונה על הצרכים של שני בני-הזוג ושל ילדיהם.

הזוג המתגרש נפגש עם המגשר - איש מקצוע ניטרלי - העוזר להם להגדיר את הנושאים השנויים במחלוקת ולפתור בעיות בדרך של שיתוף פעולה, התדיינות הגיונית ומשא ומתן. המגשר מבטיח שמיעת כל צד תוך חתירה למציאת פתרונות הולמים. הסכם הגירושין המושג דרך הגישור יקבל תוקף משפטי לאחר אשורו בבית המשפט או בבית הדין הדתי.

מספר הפגישות עם המגשרת משתנה מזוג לזוג, בדרך כלל מ- 3 עד 6 פגישות. אין צורך בייצוג ע"י עורך-דין או טוען רבני, אך ניתן להיוועץ בעורך-דין ובמומחים אחרים במהלך הליך הגישור, לפי הצורך.לדוגמה, רואי חשבון ברמת גן). אנשים המיוצגים על ידי עורך-דין יכולים לבחור בנוכחותם בישיבות הגישור או להשתתף בלעדיהם.

ד"ר סוזן זיידל הינה מגשרת ותיקה, מוסמכת כמגשרת בגירושין על ידי האגודה הישראלית לטיפול במשפחה. היא עוסקת בגישור מעל 25 שנה. המשרד שלה נמצע בהרצליה.